Gdzie na rower w Warszawie? Najlepsze trasy

Gdy tylko minie zimowa plucha i zaczną się wiosenne dni, można rozpoczynać sezon rowerowy! To najlepsza metoda, by lepiej poznać swoje miasto i zadbać o kondycję. Niezbędna do wycieczki będzie jednak trasa rowerowa! Warszawa ma na szczęście wiele propozycji! Z dwóch kółek świetnie obserwuje się stolicę – zarówno swoją dzielnicę, jak i dalsze jej tereny. Mamy kilka inspiracji!

Rowery w Warszawie – Szlak Słoneczny

Zaczynamy łagodnie – Szlak Słoneczny to przyjemna i prosta trasa, w sam raz dla osób początkujących – do jej pokonania nie jest konieczna super kondycja. Trasa jest też nieskomplikowana  – prowadzi z elektrowni Żerań i biegnie kolejno przez Wybrzeże Puckie, Helskie oraz Szczecińskie. Jadąc tą trasą, dojeżdżamy do Wału Miedzieszyńskiego i kończymy cały przejazd przy Alei Stanów Zjednoczonych. To prosta i szybka, licząca ok. 8,5 kilometra, idealna na pozimową rozgrzewkę trasa rowerowa.  Warszawa da się nam poznać dzięki niej z prawej strony Wisły – możemy podziwiać miasto praktycznie z każdego wybrzeża stolicy. Można połączyć tę wyprawę z wizytą w stołecznym zoo, które będziemy mijać.

Trasa rowerowa – Warszawa Nadwiślańska

Kolejna trasa na rowery w Warszawie to Trasa Nadwiślańska – najlepiej wystartować w Łazienkach i poprzez Agrykolę, ulice Hoene-Wrońaskiego i park Rydza-Śmigłego dojechać na ulicę Kruczkowskiego. Dalej trasa prowadzi w ulicę 3 Maja, a później przejeżdżamy przez kładkę pod  Mostem Poniatowskiego. Po drugiej stronie Wisły trafimy na wspomniany wcześniej Szlak Słoneczny i z nim dojedziemy do Mostu Gdańskiego – tutaj można zawrócić, przemknąć na lewe wybrzeże Wisły i dojechać do Biblioteki Uniwersyteckiej, cały czas bulwarami. Dzięki tej trasie można poznać lewą stronę Wisły, na przystanek nadadzą się też liczne kawiarnie znajdujące się przy bulwarach.

Trasa rowerowa Warszawa na peryferiach – do Modlina

Kiedy mamy ochotę uciec z miasta, możemy ruszyć dalej. Świetnie sprawdzi się trasa do Modlina. Startujemy przy ulicy Mehoffera znajdującej się na Tarchominie – warto poznać bliżej zabytkowy pałac, który się tutaj znajduje. Dalej zmierzamy wałem wiślanym do kolejnego pałacu, tym razem w Jabłonnej – należał on do Michała Poniatowskiego. Jadąc dalej wałem, dostajemy się do ulicy Mazowieckiej, a następnie do Modlińskiej. Zmierzamy dalej Morawicza i Warszawską aż przejedziemy przez Narew. Kolejny etap to ulica Chłodna i Ledóchowskiego już w Modlinie, skąd blisko do Twierdzy Modlin. To trasa w sam raz na aktywny weekend!

Prosta trasa na rowery nad Zalew Zegrzyński

Kiedy mamy ochotę spędzić czas nad wodą, warto wyruszyć w prostą trasę nad Zalew Zegrzyński – startujemy spod Centrum Nauki Kopernik, skąd jedziemy kolejno Wybrzeżem Kościuszkowskim, później Wisłostradą i przez most Grota-Roweckiego. Już na drugiej stronie Wisły przez ulice Elektronową przejeżdżamy na drogę przy przejeździe kolejowym. Ruszamy obok torów i skręcamy w ulicę Proletariatczyków. Dalej ruszamy wzdłuż Kanału Żerańskiego do ulicy Nieporęt, po czym skręcamy w  Zegrzyńską, jadąc aż do skrzyżowania z Warszawską. Po przejeździe przez Narew jesteśmy już na naszym celem, czyli Zalewem Zegrzyńskim.

Praga na rowery w Warszawie to jest to

Wielu mieszkańców stolicy ma obawy przed dzielnicą Praga-Północ – można ją bliżej poznać i pokonać strach – receptą jest trasa rowerowa. Warszawa jest tutaj wyjątkowa! Zaczynamy przejażdżkę w Praskim Porcie, skąd ruszamy kolejno Zamojskiego i Jagiellońską. Później przychodzi kolej na Aleję Solidarności i skręt w ulicę Targową. Kolejne ulice, po których prowadzi trasa to 11 Listopada i Mała, natomiast na Konopackiej zawracamy Wileńską. Kiedy ponownie znajdujemy się na Targowej, skręcamy w Ząbkowską i dłuższy czas jedziemy wzdłuż niej, aż dotrzemy do Kawęczyńskiej. Mijamy tunelem Dworzec Wschodni i trafiamy na Lubelską, a kolejno Bliską i Mińską docieramy do SoHo Factory. W tym miejscu można zrobić przystanek na zwiedzanie Muzeum Neonów, a zmierzając dalej Gocławską, a później Grochowską dotrzemy do parku Skaryszewskiego. Trasa ta nie jest łatwa – nie dość, że dość długa, to jeszcze kręta. Nadrabia to natomiast atrakcjami – stara zajezdnia tramwajowa przy Inżynierskiej, plenery, które zagrały w „Pianiście” Polańskiego czy wspomniane już Soho Factory to dobre miejsca na całodzienną wycieczkę na rowery w Warszawie.