10 letnich sportów do uprawiania w mieście

W te wakacje nie planujesz wyjazdu, a chcesz spędzić je aktywnie? Na szczęście jest sporo sportów, które nie tylko można z powodzeniem uprawiać w mieście, ale także dzięki nim zadbamy o sylwetkę i zajmiemy wolny czas. Oto krótki przegląd – wybierz sporty letnie w sam raz dla siebie!

 

Sporty rekreacyjne – spróbuj czegoś nowego!

Lato to najlepszy okres, by odważyć się na wyjście ze strefy komfortu i przetestowanie nowości w swoim aktywnym stylu życia! A może dopiero zaczynamy trenować? Nie ma problemu – sporty letnie są dla każdego. Wystarczy po prostu wyjść z domu. Zwykły spacer czy bieg po parku to już coś – wcześnie rano lub wieczorem ulice nie są zatłoczone, a na zewnątrz jest chłodniej. Na pewno nie pożałujemy takiej codziennej dawki ruchu. Ciekawe rozwiązanie to znane wszystkim rolki. Z powodzeniem można się dzięki nim przemieszczać, bez stania w korkach, a ich dodatkową zaletą jest spalanie aż 700 kalorii w ciągu godziny. Podziękują nam także uda i pośladki, które po takich treningach będą się prezentować o wiele lepiej.

 

Sporty letnie – deskorolka, street workout i parkour

Rolki, bieganie i spacery to dla nas za mało? Spokojnie, mamy więcej propozycji. Dla entuzjastów czegoś, co wymaga stałego doskonalenia umiejętności, najlepsza będzie deskorolka. To sport dla każdego, kto wykaże nieco cierpliwości i determinacji. Na nowe tricki potrzeba czasu, ale zadowolenie z ich wykonania jest ogromne. Podczas pierwszych kroków na desce przyda się pomocna dłoń bardziej doświadczonych osób – na pewno ten sport pozwoli nam zyskać nowe znajomości. Kolejny pomysł – sporty rekreacyjne w przestrzeni miejskiej czyli street workout. Siłownia może się znudzić – street workout nigdy. Wymaga on tylko odnajdywania odpowiedniej przestrzeni do ćwiczeń. Zero sprzętu, zero nakładu finansowego – no może poza wygodnym ubraniem. Ławka, murek, barierka – każda z tych opcji się nada, a frajda jest o wiele większa niż na klasycznym sprzęcie. Zbliżony jest parkour – tutaj jednak poruszamy się z punktu A do punktu B możliwie najszybciej, wykorzystując przestrzenie miejskie. Skoki, bariery – nie jest to łatwy sport, ale uczy pokonywania blokad – zarówno ciała, jak i umysłu. Zyskuje się dzięki temu sportowi nie tylko kondycję, ale też przyjaciół i równowagę siebie.

 

Rywalizacja sportowa – badminton, frisbee, slackline

Kiedy chcemy uprawiać sporty rekreacyjne w parze, najlepiej będzie zdecydować się na badmintona. Polecamy szczególnie wersję speed, która jest łatwiejsza, a zasady – uproszczone. Sprzęt możemy ze sobą wszędzie zabrać, a mecze rozegramy w dwie lub nawet w cztery osoby. To dobry trening na refleks i spostrzegawczość i świetna gra na spotkanie ze znajomymi na przykład w parku. Inna opcja, która też sprawdzi się w takich okolicznościach to frisbee – plastikowy dysk łapie na zmianę kilka osób. Nie są wymagane umiejętności ani sprzęt – poza oczywiście dyskiem. Wystarczy niewielka przestrzeń w parku i zabawa gotowa. Grać możemy w kilka osób, w parze lub z psem. Ten prosty i przystępny sport cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Są także sporty letnie dla akrobatów – musimy tutaj wspomnieć o slackline. To dyscyplina, w której na szerokiej taśmie balansujemy między dwoma punktami. Często pojawia się w parkach między drzewami – to bezpieczne, bo lina nie znajduje się wysoko, ale przez  ciągłe napięcie mięśni utrzymujących równowagę można się szybko zmęczyć. Kto wytrzyma dłużej na taśmie, ten zwycięży.

 

A może basen lub nordic walking? Sporty rekreacyjne, które pokochasz

Była już mowa o spacerach, ale one są dobre na rozgrzewkę. Nordic walking, czyli spacer z kijkami to modne rozwiązanie, które dba o rozwój całego ciała i jest bezpieczne dla osób w każdym wieku. Pozwoli też z pewnością lepiej poznać naszą najbliższą okolicę. Podobnie spacery z psem – dzięki nim kondycja wzrasta, a my mamy motywację, by ruszyć z domu. No i wreszcie – jak lato, to woda. Basen to jedno z najlepszych rozwiązań na ulubione sporty letnie. Równie sensowny jest aqua aerobic – wzmacnia całe ciało, spala kalorie, ale też relaksuje. Ćwiczenia w wodzie są bezpieczne i mało kontuzjogenne – można śmiało ćwiczyć bez obaw, a później cieszyć się znakomitą sylwetką. Polecamy!